Anasayfa  Aktif Konular  Üyeler  Forum'da Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş Yap
Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınEngelli park sorunum Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınMali müşavirlere 'e-dö... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınYılmaz, 28 yıldır başkanı d... Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayınadres değişikliği Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınYamaç paraşütü pilotluğu ‘m... Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın27 yıllık başkanlık görevin... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınEsnafın sorunlarını çözüyoruz Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınMESLEK KOMİTE ÜYELERİ DÜZEN... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınMustafa Pala'dan Taksi... Konuyu Görüntülemek İçin TıklayınTESOB Meslek odaları seçime...
Haberler
 Meslek Odaları Yardımlaşma Forumu | Genel Kategori | Haberler
Mesaj icon Konu: Mali müşavirlere 'e-dönüşüm' eğitimi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
meslekodalari
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 01-Ocak-2006
Konum: Konya
Gönderilenler: 634

Tesekkür: 1
Rep: 1


Aktiflik
58%
Seviye
58%
Deneyim
60%
Alıntı meslekodalari Cevaplabullet Konu: Mali müşavirlere 'e-dönüşüm' eğitimi
    Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2017 Saat 16:53
Mali müşavirlere 'e-dönüşüm' eğitimiSMMMO meslek mensuplarına, 'e-uygulamalar' ve 'e- dönüşüm süreci' anlatıldı. Başkan Hayrul Kayar, pek çok yeniliğin veya uygulamanın kendileri ile görüşülmeden yürürlüğe konulmasından camia olarak rahatsız olduklarını belirttiSamsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda (SMMMO) meslek mensuplarına e-dönüşüm, e-irsaliye, e-serbest meslek makbuzu, e-müstahsil makbuzu ve defter beyan sistemi ile ilgili olarak EDM Bilişim firması yetkilileri tarafından bilgilendirme yapıldı.

SMMMO Oda Başkanı Hayrul Kayar, 'e-devlet' projesiyle başlayan 'e-dönüşüm' sürecinin baş döndürücü bir hızla devam ettiğini belirterek, e-dönüşüm için bir sınır öngörebilmenin mümkün olmadığını kaydetti. Kayar, getirilmesi düşünülen pek çok yeniliğin yeterince tartışılmadan ve uygulamasını yapacak taraf olarak görüşlerinin dikkate alınmadan yürürlüğe konulmasından camia olarak rahatsız olduklarını belirtti.

AKADEMİK BİR MESLEK
Her yeni yıl gelişinde, 'Acaba kamudan yeni ne tür talepler gelecek?' endişesini yaşadıklarını ifade eden Başkan Kayar, özelikle defter beyan sistemi uygulamasının zaman sıkışıklığı nedeniyle birer yıl ertelenmesinin yararlı olacağını, bununla ilgili de gerekli mercilere taleplerini ilettiklerini söyledi. Bir nevi 27 yıldır mücadelesi verilen 'korsan muhasebeciliğinin' yasal güvenceye alınacağı endişesini taşıdıklarını sözlerine ekleyen SMMMO Başkanı Kayar, 'Mali Müşavirlik' mesleğinin akademik bir meslek olduğunu belirtti.

Toplantıda EDM Bilişim Genel Müdürü Özcan Ermiş tarafından 'e-uygulamalar' ve 'e- dönüşüm süreci' ile ilgili olarak bilgilendirme yapıldı. Meslek mensupları toplantıya büyük ilgi gösterdiler. Canberk CONKORhttp://www.hedefhalk.com/mali-musavirlere-e-donusum-egitimi-1265059h.htm
IP Özel Mesaj Yolla  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Powered by Web Wiz Forums version 8.06
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide