Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Mali müşavirlere 'e-dönüşüm' eğitimi

Nereden Yazdırıldığı: Meslek Odaları Forum
Kategori: Genel Kategori
Forum Adı: Haberler
Forum Tanımlaması: Meslek Odaları Hakkındaki Haberler
URL: /forum/forum_posts.asp?TID=1006
Tarih: 05-Aralık-2019 Saat 17:22
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com


Konu: Mali müşavirlere 'e-dönüşüm' eğitimi
Mesajı Yazan: meslekodalari
Konu: Mali müşavirlere 'e-dönüşüm' eğitimi
Mesaj Tarihi: 07-Aralık-2017 Saat 16:53
Mali müşavirlere 'e-dönüşüm' eğitimiSMMMO meslek mensuplarına, 'e-uygulamalar' ve 'e- dönüşüm süreci' anlatıldı. Başkan Hayrul Kayar, pek çok yeniliğin veya uygulamanın kendileri ile görüşülmeden yürürlüğe konulmasından camia olarak rahatsız olduklarını belirttiSamsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda (SMMMO) meslek mensuplarına e-dönüşüm, e-irsaliye, e-serbest meslek makbuzu, e-müstahsil makbuzu ve defter beyan sistemi ile ilgili olarak EDM Bilişim firması yetkilileri tarafından bilgilendirme yapıldı.

SMMMO Oda Başkanı Hayrul Kayar, 'e-devlet' projesiyle başlayan 'e-dönüşüm' sürecinin baş döndürücü bir hızla devam ettiğini belirterek, e-dönüşüm için bir sınır öngörebilmenin mümkün olmadığını kaydetti. Kayar, getirilmesi düşünülen pek çok yeniliğin yeterince tartışılmadan ve uygulamasını yapacak taraf olarak görüşlerinin dikkate alınmadan yürürlüğe konulmasından camia olarak rahatsız olduklarını belirtti.

AKADEMİK BİR MESLEK
Her yeni yıl gelişinde, 'Acaba kamudan yeni ne tür talepler gelecek?' endişesini yaşadıklarını ifade eden Başkan Kayar, özelikle defter beyan sistemi uygulamasının zaman sıkışıklığı nedeniyle birer yıl ertelenmesinin yararlı olacağını, bununla ilgili de gerekli mercilere taleplerini ilettiklerini söyledi. Bir nevi 27 yıldır mücadelesi verilen 'korsan muhasebeciliğinin' yasal güvenceye alınacağı endişesini taşıdıklarını sözlerine ekleyen SMMMO Başkanı Kayar, 'Mali Müşavirlik' mesleğinin akademik bir meslek olduğunu belirtti.

Toplantıda EDM Bilişim Genel Müdürü Özcan Ermiş tarafından 'e-uygulamalar' ve 'e- dönüşüm süreci' ile ilgili olarak bilgilendirme yapıldı. Meslek mensupları toplantıya büyük ilgi gösterdiler. Canberk CONKOR http://www.hedefhalk.com/mali-musavirlere-e-donusum-egitimi-1265059h.htm - http://www.hedefhalk.com/mali-musavirlere-e-donusum-egitimi-1265059h.htmSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.06 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info